fbpx
Odpala się!
NEWS

Aston Martin DBX już czai się za zakrętem…

Aston Martin DBX

Najpierw Porsche, później Bentley i Jaguar… ba, nawet Lamborghini i Rolls-Royce to dopadło! Mowa oczywiście o chęci posiadania SUVa w swojej gamie. Teraz, do tego grona dołączy kolejny producent, który kojarzy się ze sportem i luksusem. Aston Martin DBX – właśnie tak będzie nazywał się SUV z Gaydon, który jest właśnie testowany w Walii.

Cóż, niestety w takich czasach już żyjemy, że wszyscy chcą być do wszystkiego. Nawet Lamborghini zapragnęło mieć w swoich szeregach SUVa. Nie ważne, że Urus bardzo mi się podoba i już wcześniej Lambo bawiło się terenówkami, no ale serio… Samochód sportowo-użytkowy pasuje do Lamborghini jak gwiazda filmów dla dorosłych do chrześcijańskiej szkoły. Jakoś tego nie widzę. I teraz ten los spotkał też Astona. Ale odrzućmy uprzedzenia na bok i spójrzmy na niego w miarę obiektywnie.

Aston Martin DBX
Kolejny producent chce SUV-a.

ASTON MARTIN DBX – CZY TO SIĘ UDA?


Patrząc na obecny rynek, prawdopodobnie tak. SUVy są aktualnie bardzo popularne, nawet wśród nieco bardziej egzotycznych marek. Co chwila widzę na ulicy jakiegoś Jaguara F-Pace czy Porsche Cayenne, ewentualnie Macan. Także Aston Martin DBX ma szansę zaistnieć na rynku i wnieść trochę kasy na konto. W sumie jest to ogromny plus, bo ta kasa może pójść na rozwój takich modeli jak Vantage, DB, itp.

Aston Martin DBX
Swoich zwolenników na pewno znajdzie.

Niestety nie bardzo możemy powiedzieć coś więcej o silniku i wyposażeniu, bo na razie Aston na ten temat milczy. Możemy za to powiedzieć trochę o jego wyglądzie. No i cóż. Z przodu wygląda jak klasyczny Aston. Typowy grill i wąskie światła od razu zdradzają, z jakim samochodem mamy do czynienia. Na szczęście tego nie spieprzyli – przód wygląda dobrze. Co więcej… cóż, ciężko powiedzieć, bo cały jest pokryty kamuflażem. Więcej mogę za to powiedzieć o tym, co ma z tyłu Aston Martin DBX.

Aston Martin DBX
Nie. Kompletnie nie.

Chociaż sam nie wiem, czy chcę o tym mówić. Tył tego samochodu wygląda – postaram się być delikatny – jak morświn poddany genetycznej mutacji. W tym momencie uważam, że Aston Martin ma jednocześnie samochód z najładniejszym tyłem, jak i taki, który ma dużą szansą na nagrodę za najbrzydszy tył. Najładniejszy to oczywiście nowy Vantage. Na szczęście mało prawdopodobne, ze właśnie tak będą wyglądały w finalnej wersji. Prawdopodobnie będą zbliżone to tego, jak aktualnie projektowane są tylne światła w Astonach.

Aston Martin DBX
Z tej perspektywy przynajmniej nie widać tylnych świateł…

KIEDY RUSZY W ŚWIAT?


Aston Martin DBX ma zadebiutować w czwartym kwartale 2019 roku. Wcześniej będzie testowany w najtrudniejszych warunkach drogowych – do tej pory był sprawdzany tylko na symulatorach. Jako pierwsze miejsce odwiedził odcinki Rajdu Walii. W planach jego podróży znajdują się też takie miejsca jak pustynny Bliski Wschód, kręte drogi w Alpach, mroźną Arktykę, a także niemieckie autostrady.

Aston Martin DBX
Aston Martin DBX 2019.

Aston Martin DBX ma być pierwszym samochodem produkowanym w St. Athan – miejscu, które ma się stać główną siedzibą elektrycznych Astonów.

Aston Martin DBX
Testowany ma być w najtrudniejszych warunkach.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: