fbpx
Odpala się!
NEWS

Aston Martin Zagato w dwupaku!

Czy może być lepsza okazja dla fana Astona? Wyjątkowa kolekcja DBZ Centenary Collection, która powstanie z okazji stulecia Zagato, wzbogaci się o DBS GT Zagato. Dołączy on do modelu DB4 GT Continuation z takim samym emblematem. Cena… no cóż, nie jest to oferta na miarę supermarketu z owadem, ale to w końcu limitowany zestaw – 6 milionów funtów plus podatki.


O wyjątkowym zestawie wiemy już od jakiegoś czasu. DBZ Centenary Collection jest uhonorowaniem 100-lecia Zagato i niemal 60 lat współpracy z Aston Martin. Taka okazja jest doskonałym pretekstem, żeby zgarnąć grube miliony od miłośników marki. I chyba nie mieliście wątpliwości – to się uda na pewno. Ba, prawdopodobnie, teraz kiedy to czytasz, wszystkie duety Zagato zostały już sprzedane.

Aston Martin DBZ Centenary Collection
Ah te Zagato…

DWA ZAGATO – CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ?

Zawartość dwupaku była już znana wcześniej – DB4 GT Zagato Continuation i DBS GT Zagato, którego podstawą będzie DBS Superleggera, czyli najmocniejszy produkcyjny samochód z Gaydon. Wszyscy wiemy, jak wygląda DB4 GT – wersja Continuation będzie wyglądała identycznie. Niestety, legalnie na drogę nim nie wyjedziemy… Cholerne nowe przepisy drogowe… DBS GT było jednak zagadką. Do dziś. Na pocieszenie, ta część zestawu będzie dopuszczona do ruchu po drogach.

Aston Martin DBS GT Zagato
Na masce i dachu widać ikoniczne elementy Zgato – double-bubble.

Aston Martin podzielił się z nami koncepcyjnymi grafikami drugiej części zestawu i muszę przyznać, że wygląda zjawiskowo. Długi przód, z ogromnym grillem i delikatny, ale wyraźnie zarysowany kokpit. Wiadomo, są to tylko grafiki koncepcyjne, ale pokazują nam kierunek designu, w którym zmierza Aston Martin z modelem DBS GT Zagato.

SZCZĘŚCIE ZA 6 MILIONÓW FUNTÓW?

Linia boczna z ikonicznym już dachem double-bubble (wybrzuszenia w dachu nad kierowcą i pasażerem), ugruntowuje w jego agresywnym charakterze. Pomaga mu w tym również zadarty i ostro zakończony tył. To, w połączeniu z unikalnymi kołami, lampami i grillem nie pozwolą pomylić go z czymkolwiek innym – jeśli ktoś w ogóle będzie miał okazję go spotkać. Ciekawe ile z tego projektu zostanie w oryginale. Mam nadzieję, że sporo.

Aston Martin DBS GT Zagato
Wygląd zdradza jego agresywne usposobienie.

Jeśli chodzi o silnik, to nie wiemy nic, oprócz tego, że bazą jest DBS Superleggera. Biorąc to pod uwagę DBS GT Zagato może być wyposażony w 5,2-litrowe V12 o mocy 725 koni mechanicznych. Sprint do setki w Superleggera trwa 3,4 sekundy i maksymalnie rozpędza je do 340 km/h. Jeśli DBS GT Zagato również otrzyma to serce, to trzeba przyznać, że dostaniemy piekielnie piękne i szybkie połączenie.

Aston Martin DBS GT Zagato
DBS GT Zagato z każdej strony wygląda zjawiskowo.

Jak wspomniałem na początku, DBZ Centenary Collection to koszt bagatela 6 milionów funtów plus podatki, który został ograniczony do 19 zestawów. W tej cenie, szczęśliwiec otrzyma dwa Astony ZagatoDB4 GT Continuation (bez homologacji) i DBS GT (dopuszczony do ruchu). Pierwszy z nich dostarczony ma być do pierwszych klientów w 4 kwartale 2019 roku, a drugi w 4 kwartale 2020 roku. A mówią, że pieniądze szczęścia nie dają…

Aston Martin DBZ Centenary Collection
…ale za pieniądze można mieć taki zestaw. A to już jakaś cząstka szczęścia.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: