fbpx
Odpala się!
NEWS

Audi PB 18 e-tron – elektryczny supersamochód coraz bliżej!

Audi PB 18 e-tron

Już 23 sierpnia, podczas Pebble Beach Car Week 2018 w Kalifornii, niemiecki producent zaprezentuje swój koncepcyjny elektryczny supersamochód – Audi PB 18 e-tron. Nazwa samochodu nawiązuje bezpośrednio do miejsca i daty premiery tej przyszłościowej wizji Audi, jeśli chodzi o ich drogę w stronę elektryczności w supersamochodach. 

AUDI PB 18 E-TRON – CO WIEMY?


W zasadzie do bardzo mało i pewnie nie wiele więcej dowiemy się 23 sierpnia. Może producent podaje kilka informacji o projekcie, jednak wątpię, żeby były one bardziej szczegółowe. Wiemy, że inspiracją dla Audi PB 18 e-tron, był zwycięzca wyścigu w Le Mans, model R18 e-tron. Nawet nazwa jest podobna. Za stylistykę koncepcyjnego elektrycznego supersamochodu z czterema pierścieniami na masce odpowiada studio Malibu Design Loft.

Premiera Audi PB 18 e-tron rozpocznie się 23 sierpnia o godzinie 17:00 na legendarnym już torze wyścigowym Laguna Seca. Ciekawe, czy będzie możliwość zobaczyć go w akcji. Koncepcyjny elektryk z Ingolstadt będzie również do zobaczenia 24 sierpnia podczas wystawy motoryzacyjnej “The Quail”, 25 sierpnia ponownie na torze Laguna Seca i jeszcze 26 sierpnia na “Konkursie Elegancji – Concours d’Elegance” w Pebble Beach

Audi PB 18 e-tron
Wizja Audi na elektryczne supersamochody!

PEBBLE BEACH CAR WEEK


Pebble Beach Car Week, to odbywający się co roku w sierpniu w okolicach Monterey w Kalifornii, od dawna uważany jest za najważniejsze na świecie forum, na którym spotykają się miłośnicy niecodziennych, wykwintnych samochodów. Spotkać tu można nie tylko samochody zabytkowe, ale również najnowocześniejsze pojazdy studyjne i wizjonerskie rozwiązania techniczne.

Równocześnie z premierą samochodu koncepcyjnego, Audi zaprezentuje w Pebble Beach całą gamę aut zabytkowych i wyczynowych.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: