fbpx
Odpala się!
NEWS

Bestia z Woking – McLaren Senna GTR nadchodzi!

Kojarzycie McLaren Senna, prawda? Jest to najbardziej ekstremalny model z Woking dopuszczony do ruchu. 800 KM wykrzesane z 4-litrowego V8 w niecałych 1200 kg wagi na sucho robi ogromne wrażenie. A co powiecie na… wersję torową? Nie ma sprawy – przed Wami McLaren Senna GTR, który właśnie zadebiutował w Goodwood!


O McLaren Senna GTR wiedzieliśmy już od premiery podstawowej wersji, jednak wtedy był on tylko konceptem. Teraz zadebiutował jako pełnoprawny, jeżdżący model i muszę przyznać, że wygląda obłędnie. Zakochałem się w podstawowej wersji od pierwszego wejrzenia, jednak Senna GTR to zupełnie inny poziom. W tym przypadku mózgowcy z Woking mogli olać wszelkie regulacje drogowe i dać się ponieść i wejść na wyżyny swoich inżynierskich możliwości. I co z tego wyszło?

Senna GTR na żywo!

SENNA GTR – TO ZUPEŁNIE INNY POZIOM!


Silnik mamy taki sam, jaki jest w wersji podstawowej – 4-litrowe V8, ale moc jest większa. Zamiast bazowych 800 koni, w wersji GTR mamy do dyspozycji 825 KM z 1000 kg docisku (200 kg więcej, niż w wersji drogowej). Dodatkowe 25 koni udało się uzyskać dzięki wywaleniu katalizatora i przeprogramowaniu ECU. Dodać do tego kompletnie przemodelowany układ aerodynamiczny, który nie musi spełniać żadnych drogowych regulacji i mamy prawdziwą torową bestię.

Co za ekipa!

Senna GTR ma ważyć niecałe 1200 kg na sucho, czyli podobnie, jak wersja bazowa. Jednak większa moc i torowy układ aerodynamiczny sprawi, że będzie jeszcze ostrzejszy. A trzeba przyznać, że już wcześniejsze osiągi były niesamowite – 2,8 sekundy do 100 km/h, 6,8 sek do 200 km/h i 18,8 sek do 300 km/h.

To będzie częsty widok na torze – tył Senny GTR.

McLaren Senna GTR będzie też niższy i z szerszym rozstawem kół niż wersja bazowa (77 mm więcej na przedniej i 68 więcej mm na tylnej osi). Oczywiście nie może zabraknąć szerokich, torowych slicków – w końcu, w tej wersji osiągi trzeba poprawiać każdym możliwym sposobem.

McLaren Senna GTR.

DLA KOGO?


Oczywiście nie podejrzewaliście, że będzie to szeroko dostępna wersja, prawda? I dobrze, ponieważ McLaren Senna GTR powstanie w ilości 75 sztuk, a każda z nich warta 1,1 miliona funtów (plus oczywiście podatki). Pierwsze zostaną dostarczone do właścicieli w sierpniu tego roku.

Tak wyglądała wersja koncepcyjna.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: