fbpx
Odpala się!
NEWS

BMW Z4 – Rasowy roadster atakuje!

BMW Z4 2019

2018 rok dla BMW stoi pod nazwą wielkich powrotów. Najpierw, po niemal 20 latach znów ujrzeliśmy nową Serię 8, a teraz przyszedł czas na bawarskiego roadstera – może nie aż taki wielki powrót, ale jednak 2 lata przerwy były. BMW Z4 wraca w nowej odsłonie i ma mieć w sobie to, co w roadsterach wszyscy kochają – poczucie wolności.

BMW Z4 – PRZEDE WSZYSTKIM ZABAWA!


Roadstery są samochodami, w których nie liczy się funkcjonalność. Nie kupujemy ich z myślą o odwożeniu dzieci do szkoły, przewożeniu mebli (ba, nawet z małym telewizorem może być problem), czy rodzinnymi wyjazdami na wakacje. Roadstery to samochody, które mają być fajne. I takie ma być nowe BMW Z4. Już na pierwszy rzut oka widać jego sportowe usposobienie.

BMW Z4 2019
BMW Z4 2019.

BMW Z4 powstawało przy współpracy z nową Toyotą FT1 (nowa Supra), jednak nie wszystko w nich będzie identyczne. FT1 możliwe, że będzie hybrydą, a nowe Z4 jest klasycznym roadsterem z krwi i kości… a może raczej z benzyny i podwozia. Jest też w nim silnik – i to całkiem dobry silnik, a dokładniej 3-litrowa sześciocylindrowa rzędówka o mocy 340 koni mechanicznych. Premiera i od razu topowa konfiguracja M40i – to mi się podoba! Taki motor pozwoli rozpędzić roadstera BMW do 100 km/h w około 4,6 sekundy. Dodać do tego centralną pozycję fotela kierowcy, niski środek ciężkości, rozkład masy 50:50 na osi, szeroki rozstaw kół i kompaktowy rozstaw osi muszą zapewnić ogromną ilość radości z jazdy.

BMW Z4 2019
Idealny do szukania nowych dróg.

RASOWY ROADSTER!


W nowym BMW Z4 zdecydowano się na miękki składany dach, inaczej niż w poprzedniku. Moim zdaniem jest to zdecydowany plus nowego Bimmera – jakoś zawsze wolałem miękki dach w roadsterach. Widać w nim sporo, z koncepcyjnego modelu, zaprezentowanego w zeszłym roku. Są w nim pionowe światła, siatkowy grill nerek BMW i maska nachodząca na koła. Przednie nadkola ozdobione są dużymi skrzelami, a na tyle można zauważyć zintegrowany z pokrywą bagażnika spoiler.

BMW Z4 2019
Ciężko w nim będzie nie rozkoszować się jazdą.

BMW Z4 M40i First Edition, bo tak w pełni brzmi jego nazwa, będzie dostępny w kolorze Frozen Orange, który również nawiązuje do modelu koncepcyjnego. Miękki elektryczny dach, jak i lusterka będą czarne, co nadaje całości świetnego kontrastu i zdecydowanie może podobać się takie połączenie. Tym bardziej z tymi 19-calowymi felgami.

BMW Z4 2019
Miękki dach idealnie wpasowuje się w nowe Z4.

We wnętrzu nowego BMW Z4 znajdziemy czarną skórzaną tapicerkę, opcjonalne oświetlenie ambientowe i system Harman Kardon Surround Sound. Ponadto nie zabraknie wyświetlacza BMW Head-Up oraz BMW Live Cockpit Proffesional, czyli w skrócie pełna kontrola nad multimediami, ustawieniami samochodu, aktualizacjami i innymi bajerami.

BMW Z4 2019
Nic, tylko opuścić dach i rozkoszować się jazdą.

KIEDY WSKAKUJEMY I JEDZIEMY?


Debiut rynkowy zaplanowano na wiosnę 2019 roku, jednak nie wiemy, jaka będzie cena BWM Z4 M40i First Edition. Prawdopodobnie więcej będzie można o tym powiedzieć po 19 września, kiedy BMW ogłosi wszystkie szczegóły dotyczące kolejnych wersji silnikowych, innowacji technicznych i cech wyposażenia tego auta. Nową Z4 będzie można też zobaczyć od 4 do 14 października, podczas Mondial de l’Automobile w Paryżu.

BMW Z4 2019
Klasyczny roadster, wszystko na swoim miejscu.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: