fbpx
Odpala się!
NEWS

Ford Mustang razy 10 milionów!

Ford Mustang razy 10 milionów

Już 10 milionów Fordów Mustangów wyjechało z hal produkcyjnych amerykańskiego producenta! Przez 54 lata produkcji, Ford Mustang stał się większą ikoną Stanów Zjednoczonych, niż Statua Wolności czy hamburgery. I teraz, ze stajni wybiegł 10-milionowy tent zwariowany, dziki koń!

ŻYWA LEGENDA!

Miano 10-milionowego Mustanga otrzymała najnowsza, 460-konna wersja 2019 Wimbledon White GT V8 z 6-stopniowym manualem. Jest to ukłon w stronę pierwszego wyprodukowanego Forda Mustanga z 1964 roku w dokładnie tym samym kolorze. Silnik był nieco słabszy, bo dysponował mocą 164 koni mechanicznych, ale niezmiennie była to już legendarna V8. Nie zmienia się czegoś, co jest dobre. Tamten model wyposażony był z 3-stopniowy manual… No i trochę mniej technologii.

Ford Mustang 1964
1964 rok – wtedy narodziła się legenda…

TAM, GDZIE WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO…

Ford Mustang swoje święto obchodził 8 sierpnia w głównej siedzibie Forda w Dearborn, gdzie po raz pierwszy Mustang ujrzał światło dzienne. Podczas imprezy, Jim Farley odpowiedzialny za globalne rynki Ford Motor Company, odniósł się do fenomenu tego diamentu w koronie Forda.

Mustang jest sercem i duszą firmy i ulubieńcem ludzi na całym świecie. Za każdym razem, kiedy widzę przejeżdżającego Mustanga na ulicy w Detroit, Londynie czy Pekinie, czuje się tak samo, jak wtedy, kiedy kupiłem swój pierwszy samochód – Mustanga coupe z 1966 roku, którym przejechałem przez całe Stany, jak byłem nastolatkiem. Mustang wywołuje uśmiech na twarzy, bez znaczenia, w jakim języku mówisz.

Jubileusz Forda Mustanga
Świętowanie 10-milionowego Forda Mustanga w Dearborn.

FORD MUSTANG NIE TYLKO DLA USA!

Według raportów Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w Stanach Zjednoczonych przez ostatnie 50 lat. A od 2015 roku, kiedy przygalopował do Europy, sprzedano aż 38 tysięcy sztuk! Co więcej, w ubiegłym roku wyprzedził w sprzedaży Porsche 911 na 13 europejskich rynkach, m.in. w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Liderem sprzedaży Mustanga na Starym Kontynencie są Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Belgia oraz Szwecja. 

10-milionowy Ford Mustang
10-milionowy Ford Mustang nawiązuje do tego pierwszego!

IKONA AMERICAN MUSCLE

Ford Mustang jest niewątpliwie ikoną amerykańskich samochodów, rozpoznawalną na całym globie. Obecny jest 6. generacją szalonego konia. Mimo tego, że wygląd zmieniał się na przestrzeni lat, to jednak dusza w nim pozostała i ciągle czuć w nim jego przodka z 1964 roku, który rozkochał w sobie miliony osób, z benzyną w żyłach. Pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno miałem okazję nim jeździć… 

Ford Mustang GT
Nim się nie da jeździć spokojnie…

Obecnie Ford Mustang wychodzi w słusznej wersji GT V8, o mocy 460 koni mechanicznych z 6-stopniowym manualem lub 10-stopniowym automatem. Jest też wersja 2.3 EcoBoost, jednak nie oszukujmy się, jest to ledwo kucyk, a nie dziki koń. Co więcej, w tym roku Ford wypuścił specjalną edycję MustangaBullitt. Na cześć słynnego filmu ze Steve’em McQueenem z 1968 roku, w którym u jego boku grał właśnie legendarny amerykański koń.

Ford Mustang Bullitt
Ford Mustang Bullitt.

Teraz czekamy na 20-milionowgo Forda Mustanga

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: