fbpx
Odpala się!
NEWS

Hummer wraca i będzie… elektryczny z mocą 1000 KM!

GMC HUMMER EV

Hummer to samochód, który zawsze kojarzy się z wielkością, mocą i dużą V8. Cóż, część z tego w nowym modelu zostanie, ale zabraknie w nim… V8. Nowy Hummer będzie miał silnik elektryczny. Wielkość i moc zostaną, końcu GMC zapowiada aż 1000 koni mechanicznych i… 15 tys. Nm momentu obrotowego!


Nowy GMC Hummer EV, bo tak będzie się nazywał, powstanie jako pick-up i już w maju ma zostać pokazany jeżdżący model studyjny. Na razie dostaliśmy tylko zdjęcie grilla, nawiązującego do poprzednich modeli i trochę podstawowych danych. To, co najbardziej wprawia w osłupienie to moment obrotowy. Elektryczny Hummer będzie miał aż 15 tys. Nm momentu obrotowego. Dla przykładu – poprzedni model (H3) osiągał maksymalnie 432 Nm. Co więcej, np. taki Ford F-Max (ciężarówka roku 2019) osiąga 2500 Nm, czyli zaledwie 1/6 tego, co Hummer EV. Te liczby robią ogromne wrażenie!

Jak można się domyślać, samochód ma być konkurentem dla Tesli Cybertruck. Czy godnym? Myślę, że tak patrząc na liczby, którymi chwali się GMC (1000 koni i 15 tys. Nm momentu) naprawdę robi ogromne wrażenie. Do tego sprint do setki w 3 sekundy! Warto wspomnieć o czymś jeszcze. Tesla Cybertruck nie wygląda jakoś zjawiskowo… dla mnie wręcz groteskowo (jakby projektował ją przedszkolak). Wiadomo, ma być to auto przede wszystkim użytkowe, a nie piękne. Jednak rendery Hummera EV zrobione przez portal Insideevs pokazuje, że auto użytkowe też może wyglądać świetnie.

Elektryczny GMC Hummer EV Render
Elektryczny GMC Hummer EV Render

Elektryczny Hummer zostanie zaprezentowany w maju i auto na rynek może trafić już w drugiej połowie 2021 roku. Jeśli będzie wyglądał tak, jak na renderze, może być hitem wśród aut użytkowych na prąd. Tesla może mieć godnego konkurenta… czy może jednak zostanie zmiażdżony przez amerykański młot? Czas pokaże.

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: