fbpx
Odpala się!
NEWS

i30 N ‘N Option’ – Sportowa definicja Hyundaia

Hyundai i30 N 'N Option'

Salon Samochodowy w Paryżu to doskonałe miejsce dla wszystkich producentów, aby się pokazać. Zobaczymy tam wszystkie nowości, jakie rodzą się w głowach inżynierów, projektantów i zarządu. Nie inaczej jest z Hyundaiem i jego samochodem pokazowym z najwyższej półki i30 N ‘N Option’.

Jednak spokojnie, nie zacierajcie już rąk i nie wyciągajcie oszczędności ze skarpet! Hyunadi i30 N ‘N Option’ jest samochodem… pokazowym. Jest on wizją producenta na przyszłe akcesoria “N” i pokazuje, jak mogą ewoluować topowe modele Hyundaia. Co prawda, ‘N Option’ ma zostać wprowadzona w przyszłości, jednak nie wiemy ile z tego, co widzimy w Paryżu, będzie miało przełożenie na rzeczywistość. Nie mniej jednak ma być to opcja dla entuzjastów, którzy chcą swoje Hyundaie N-ki uczynić bardziej wyjątkowymi.

Hyundai i30 N 'N Option'
Hyundai nabiera sportowych kształtów!

I30 N ‘N OPTION’ TO DEFINICJA MOTORSPORTU HYUNDAIA


Thomas Schemera, Wiceprezes wykonawczy High Performance Vehicles & Motorsport Division w Hyundai Motor Group, zaznacza, że portfolio z literką N w Hyundaiu, ma gwarantować klientom zupełnie nowe doznania i emocji

“[…] Rozwój naszych samochodów “N” opiera się na motorsporcie, a nasze zaangażowanie w ten projekt jest właśnie szczytem “N”. Nowa linie i30 N i pokazowy i30 N ‘N Option’ przedstawiają nasze podwójne podejście do dostosowywania, czyniąc linię “N” dostępną dla szerszego grona odbiorców.”

Model pokazowy i30 N ‘N Option’ oferuje łącznie 25 różnych opcji indywidualizacji zewnętrznej i wewnętrznej. To co widoczne na pierwszy rzut oka, to tylne skrzydło z włókna węglowego, maska z włókna węglowego ze zintegrowanymi otworami wentylacyjnymi, sportowe tłumiki oraz zderzaki. Wiadomo też, że na byle jakich kołach go nie wypuszczą. Pokazowy i30 N ‘N Option’ dostał 20-calowe felgi z wydajnymi oponami semi-slick. Kolor pokazowej “N-ki” to wyjątkowa farba matowa, specjalnie stworzona dla tego egzemplarza.

Hyundai i30 N 'N Option'
Spoiler rzuca się w oczy.

Skoro to high-endowy projekt Hyundaia, to i w środku nie mogło zabraknąć elementów z włókna węglowego. Pojawia się na desce rozdzielczej, wokół otworów wentylacyjnych, klamek drzwi i na dole kierownicy, która została pokryta wysokiej jakości Alcantarą, która też pokrywa deskę rozdzielczą. Oprócz tego, do i30 N ‘N Option’ wsadzono kubełkowe fotele, sportowe pedały i sportowy drążek zmiany biegów. Nie mogło też zabraknąć wszechobecnych emblematów z literką “N”. Oczywiści Hyundai zapowiada, że opcji personalizacji wnętrza i nadwozia będzie więcej.

Hyundai i30 N 'N Option'
Wnętrze i30 N ‘N Option’.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: