fbpx
Odpala się!
NEWS

Koenigsegg Jesko – wyprzedany!

Koenigsegg Jesko

Nie tak dawno, podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genwie, Szwedzi zaprezentowali coś wyjątkowego – Koenigsegg Jesko. Co w nim takiego wyjątkowego? W zasadzie, to wszystko, począwszy od wyglądu, na cenie i osiągach kończąc. Dziś dowiedzieliśmy się, że wszystkie egzemplarze warte 3 milionów dolarów (plus podatki) są już wyprzedane!


Dopiero, co go oficjalnie zobaczyliśmy, a już Koenigsegg Jesko został całkowicie wyprzedany. Co więcej Koenigsegg zdradził, że 83 sztuki ze 125 dostępnych zostały sprzedane jeszcze przed premierą podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Warto dodać, że reszta rozeszła się, jeszcze przed końcem salonu. W skrócie, samochód okazał się ogromnym sukcesem. Nie ma co się dziwić, patrząc na jego osiągi i możliwości. Ba, nawet sam wygląd sprawia, że chce się sprzedać duszę diabłu za te auto.

Koenigsegg Jesko
Przebije barierę 480 km/h?

Koenigsegg Jesko – pogromca supersamochdów!

Coś musi być szczególnego w tym samochodzie, skoro stał się on takim hitem. I jest!
Koenigsegg Jesko to następca Agery RS, zasilany 5-litrowym V8, który generuje 1280 koni mechanicznych na standardowym paliwie i aż… 1600 koni na biopaliwie E85!

Koenigsegg Jesko
Wygląda zjawiskowo…

Dodać do całej mieszanki 9-stopniową, wielosprzęgłową skrzynię LST, która według producenta jest rewolucją, której nie było od czasu zaprezentowania dwusprzęgłowej skrzyni. Zmiana biegów w Koenigsegg Jesko dzięki tej skrzyni odbywa się… z prędkością światła. DOSŁOWNIE! Zapewnia to bezstratne zmiany biegów, co przekłada się na przyspieszanie i zwalnianie.

Koenigsegg Jesko
… i prawdopodobnie, tak samo zjawiskowo będzie jeździł.

Dodać do całej tej mieszanki aktywny pakiet aerodynamiczny oraz ponad 1000 kilogramów docisku i wyjdzie nam coś obłędnego. Obłędnego, ponieważ Koenigsegg Jesko ma być pierwszym samochodem, który przekroczy barierę… 480 km/h, czyli 300 MPH.

Koenigsegg chce pokonać… Koenigsegga.

Jeśli Jesko pokona barierę 480 km/h, stanie się najszybszym samochodem drogowym na świecie, odbierając ten rekord… Agerze RS. Koenigsegg Agera RS w 2017 roku rozpędził się do 447 km/h.

Koenigsegg Jesko
Koenigsegg Jesko.

Pierwsze egzemplarze Jesko będą dostarczone w 2020 roku i każdy klient może wybrać jeden, z całych dwóch wariantów samochodu. Jeden będzie przystosowany do jazdy po torze, a drugi do osiągania jak najwyższej prędkości maksymalnej. Bez znaczenia od wariantu, każdy egzemplarz będzie mógł legalnie poruszać się po wszystkich drogach na świecie.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: