fbpx
Odpala się!
NEWS

Koenigsegg Jesko – wyprzedany!

Koenigsegg Jesko

Nie tak dawno, podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genwie, Szwedzi zaprezentowali coś wyjątkowego – Koenigsegg Jesko. Co w nim takiego wyjątkowego? W zasadzie, to wszystko, począwszy od wyglądu, na cenie i osiągach kończąc. Dziś dowiedzieliśmy się, że wszystkie egzemplarze warte 3 milionów dolarów (plus podatki) są już wyprzedane!


Dopiero, co go oficjalnie zobaczyliśmy, a już Koenigsegg Jesko został całkowicie wyprzedany. Co więcej Koenigsegg zdradził, że 83 sztuki ze 125 dostępnych zostały sprzedane jeszcze przed premierą podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Warto dodać, że reszta rozeszła się, jeszcze przed końcem salonu. W skrócie, samochód okazał się ogromnym sukcesem. Nie ma co się dziwić, patrząc na jego osiągi i możliwości. Ba, nawet sam wygląd sprawia, że chce się sprzedać duszę diabłu za te auto.

Koenigsegg Jesko
Przebije barierę 480 km/h?

Koenigsegg Jesko – pogromca supersamochdów!

Coś musi być szczególnego w tym samochodzie, skoro stał się on takim hitem. I jest!
Koenigsegg Jesko to następca Agery RS, zasilany 5-litrowym V8, który generuje 1280 koni mechanicznych na standardowym paliwie i aż… 1600 koni na biopaliwie E85!

Koenigsegg Jesko
Wygląda zjawiskowo…

Dodać do całej mieszanki 9-stopniową, wielosprzęgłową skrzynię LST, która według producenta jest rewolucją, której nie było od czasu zaprezentowania dwusprzęgłowej skrzyni. Zmiana biegów w Koenigsegg Jesko dzięki tej skrzyni odbywa się… z prędkością światła. DOSŁOWNIE! Zapewnia to bezstratne zmiany biegów, co przekłada się na przyspieszanie i zwalnianie.

Koenigsegg Jesko
… i prawdopodobnie, tak samo zjawiskowo będzie jeździł.

Dodać do całej tej mieszanki aktywny pakiet aerodynamiczny oraz ponad 1000 kilogramów docisku i wyjdzie nam coś obłędnego. Obłędnego, ponieważ Koenigsegg Jesko ma być pierwszym samochodem, który przekroczy barierę… 480 km/h, czyli 300 MPH.

Koenigsegg chce pokonać… Koenigsegga.

Jeśli Jesko pokona barierę 480 km/h, stanie się najszybszym samochodem drogowym na świecie, odbierając ten rekord… Agerze RS. Koenigsegg Agera RS w 2017 roku rozpędził się do 447 km/h.

Koenigsegg Jesko
Koenigsegg Jesko.

Pierwsze egzemplarze Jesko będą dostarczone w 2020 roku i każdy klient może wybrać jeden, z całych dwóch wariantów samochodu. Jeden będzie przystosowany do jazdy po torze, a drugi do osiągania jak najwyższej prędkości maksymalnej. Bez znaczenia od wariantu, każdy egzemplarz będzie mógł legalnie poruszać się po wszystkich drogach na świecie.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: