fbpx
Odpala się!
NEWS

Lamborghini Aventador SVJ – nowy król Nürburgring!

Lamborghini Aventador SVJ

Już za chwilę, już jest za zakrętem, już go słychać… Oto nadjeżdża – Lamborghini Aventador SVJ! Byk, który niedawno pobił rekord samochodów seryjnych na Nürburgring Nordschleife powoli wystawia swój pysk z zagrody, a Lamborghini podgrzewa jeszcze atmosferę na swoim profilu na Instagramie.

COŚ, CO NAS ZASKOCZY…


Właśnie tak włoski producent opisuje Lamborghini Aventador SVJ na Instagramie, pod zdjęciem emblematu z bykiem umieszczonym na soczyście zielonej karoserii, która niewątpliwie należy do najnowszego dzieła Włochów. Nie dziwię im się, mają czym się chwalić. Lamborghini Aventador SVJ będzie wyposażony w jeszcze mocniejszą jednostkę napędową, przy zastosowaniu lżejszych materiałów. Takie połączenie zagwarantuje mu stosunek mocy do masy na poziomie poniżej 2 kg na 1 koń mechaniczny! Jest to najlepszy stosunek, jaki kiedykolwiek udało się uzyskać Lamborghini. Wnioskować można więc, że jego silnik może generować nawet 780 koni mechanicznych! To jest obłęd!

Lamborghini Aventador SVJ
Lamborghini podgrzewa atmosferę na Instagramie.

Dodatkowo został całkowicie przeprojektowany, żeby ulepszyć układ napędu na wszystkie koła i sterowanie tylnymi kołami. Lamborghini Aventador SVJ ma być znacznie sztywniejszy niż wersja SV, przez prowadzenie ma być dokładniejsze i bardziej stabilne. Dodatkowo aktywny układ aerodynamiczny ALA 2.0 opatentowany przez Lambo i specjalne opony Pirelli P Zero Corsa w standardzie.  A takie połączenie może prowadzić tylko do jednego…

Lamborghini Aventador SVJ
Nowy król na Zielonym Piekle!

…DO REKORDU NA NÜRBURGRING!


Lamborghini Aventador SVJ przywrócił koronę dla Włochów na Zielonym Piekle. Odebrał ją z rąk Porsche 911 GT2 RS, które pokonało ponad 20-kilometrową pętle w 6:47.25. Aventador SVJ dokonał tego w… 6:44.97! Ponad 2 sekundy szybciej niż 911 GT2 RS! Dla jasności, podczas bicia rekordu, Lambo miało założone inwestycji opony niż standardowe – SVJ jechał na opcjonalnych Pirelli P Zero Trofeo R. Jednak one też będą dostępne z tym modelem.

LAMBORGHINI AVENTADOR SVJ – EDYCJA MOCNO LIMITOWANA!


Aventador sam w sobie jest wyjątkowy. Wersji SV z hal produkcyjnych wyjechało 600, a SVJ prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej limitowany. 

Lamborghini Aventador SVJ
Tylko dla wybrańców…

Więcej dowiemy się o nim już niedługo, jak Lamborghini postanowi dać nam trochę więcej, niż zdjęcie logo na zielonym nadwoziu. Wypuście już tego byka z klatki!

Lamborghini Aventador SVJ
Lamborghini Aventador SVJ.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: