fbpx
Odpala się!
NEWS

Lexus LC Yellow Edition – nadchodzi żółta burza!

Lexus LC Yellow Edition

Uwaga! Oto nadjeżdża limitowany Lexus LC, flagowiec japońskiego producenta w klasie coupe! I kurczę, jeśli nie to jest wyróżniający się kolor, to ja już nie wiem, jaki jest. Specjalna wersja będzie nosiła nazwę Lexus LC Yellow Edition – i tak, zgadliście, jest żółty aż do bólu!

ŻÓŁTY, WSZĘDZIE WIDZĘ ŻÓŁTY!


Nowy kolor, jakim japoński producent postanowił wymazać Lexusa LC, dokładnie nazywa się Vibrant Flare Yellow, i ma podkreślać design coupe. Podkreśla, oj podkreśla i ciężko będzie go przeoczyć na drodze. Lexus LC Yellow Edition nie ochronił się przed żółtym kolorem nawet w środku. Czarne panele drzwi są w nim wzbogacone wstawkami z alcantary w barwie… tak, zgadliście – żółtej! Taki sam odcień mają również ściegi białej tapicerki foteli, tablicy przyrządów, kierownicy i podłokietnika środkowej konsoli. Kokpit Lexusa LC Yellow Edition wzbogaci wyświetlacz projekcyjny, podsufitka z alcantary i elektrycznie regulowane w 10 kierunkach przednie fotele.

Lexus LC Yellow Edition
Od żółtego nie uratował się też w środku.

Lexus LC Yellow Edition to nie tylko żółty aż do bólu kolor. Oprócz przyciągania wzroku, LC ma dosyć dobrze sprecyzowane zadanie. Jeździć, i to bardzo szybko jeździć. Specjalna wersja Lexusa będzie wyposażona w pakiet Sport+. O stabilność, pewność i bezpieczeństwo w prowadzeniu żółtego LC, zadba system Lexus Dynamic Handling. Swoje kilka groszy dołoży do tego też układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu ze skrętnymi kołami z tyłu i niezależnym kącie skrętu kół przednich i tylnych. Nie mogło też zabraknąć dyferencjału Torsena o ograniczonym uślizgu.

LEXUS LC YELLOW EDITION TO NIE TYLKO WYGLĄD!


Pod maską też musi się dziać! Lexus LC Yellow Edition dostępny będzie zarówno z hybrydową jednostką Lexus Multi Stage Hybrid System, jak i ze słusznym wolnossącym V8 o mocy 464 koni mechanicznych i 10-stopniowym automatem. Więc spokojny nie jest ani w designie, ani w kolorze, ani pod maską. I bardzo dobrze!

Lexus LC Yellow Edition
Ciężko go nie zauważyć. Wygląda świetnie!

KRÓLEWSKA KOMPOZYCJA Z KRÓLEWSKIMI DODATKAMI!


Lexus LC Yellow Edition ozdobiony jest 21-calowymi, kutymi felgami z lekkich stopów. Również dach nie uratował się od odchudzania i wykonany jest z lekkich kompozytów, zbrojonych włóknem węglowym. Ważnym elementem w utrzymaniu stabilności limitowanego Lexusa jest spojler, który automatycznie ukazuje się po przekroczeniu 80 km/h.

Lexus LC Yellow Edition zostanie zaprezentowany podczas październikowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Z pewnością ciężko będzie go przeoczyć.

Lexus LC Yellow Edition
Lexus LC Yellow Edition.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: