fbpx
Odpala się!
NEWS

Mazda MX-5 – czas na trochę świeżości!

Mazda MX-5 2019

Aktualna Mazda MX-5 jest z nami na rynku już od 2014 roku i trzeba przyznać, że ma się całkiem nieźle. W końcu jest najlepiej sprzedającym się  roadsterem, który daje ogromną ilość frajdy z jazdy i pozwala rozkoszować się wiatrem we włosach i promieniami słońca. Po 4 latach od premiery, Mazda zdecydowała, żeby nieco odświeżyć MX-5. Jednak zmian nie zauważycie na zewnątrz (w sumie, po co zmieniać dobry wygląd?).

NIC, TYLKO JEŹDZIĆ!


Mazda MX-5 wdarła się w nasze serca dzięki swojej lekkiej konstrukcji, kompaktowemu nadwoziu, dobremu układowi jezdnemu, napędowi na tył i agresywnemu wyglądowi. Więc pytanie, czy można coś w niej poprawić? Okazuje się, że tak! Wyglądu nie ma co tykać – prezentuje się genialnie! Skoro nie zmiany wizualne, to dodajmy jej trochę więcej szaleństwa – pomyśleli inżynierowie Mazdy i tak zrobili! Mazda MX-5 dostanie zmodernizowane silniki, które sprawią, że jazda nią ma być jeszcze bardziej ekscytująca i dawać więcej frajdy. 

Mazda MX-5 2019
Z wyglądu Mazda MX-5 2019 się nie zmienia.

MAZDA MX-5 JESZCZE BARDZIEJ SZALONA!


Do tej pory, MX-5 oferowała dwa silniki – 1.5 o mocy 131 koni i 160-konne 2.0. Największa zmiana to różnica w mocy 2-litrowego silnika SKYACTIV-G. Dostanie on kopa w postaci 24 koni mechanicznych i łącznie będzie ich miał aż 184! Co w połączeniu z konstrukcją małego roadstera może być strzałem w dziesiątkę. Ponadto ma zwiększyć się moment obrotowy z 200 do 205 Nm. W zmodyfikowanych silnikach poprawiono też chłodzenie, zwiększono ciśnienie wtrysku paliwa i zmodyfikowano proporcje wtryskiwanej mieszanki paliwo-powietrze. Masa tłoków i korbowodów też poszła w dół, przez co Mazda MX-5 ma mieć lepszy balans. Dodać do tego lepsze brzmienie i czego chcieć więcej? 

Mazda MX-5 2019
Jednak zmiany są i to całkiem znaczące!

CO WIĘCEJ?


To jednak nie wszystkie zmiany, których nie widzimy na pierwszy rzut oka. Odświeżona MX-5 ma być również bezpieczniejsza. Dostała aż 5 nowych systemów chroniących kierowcę i jego otoczenie. W MX-5 na 2019 rok znajdziemy systemy wspomagania hamowania w mieście, rozpoznawania innych pojazdów i pieszych (zapobiegający kolizjom), rozpoznający pojazdy i przeszkody podczas cofania, monitorowania zmęczenia kierowcy, a także rozpoznawania znaków. 

Mazda MX-5 2019
Mazda MX-5 2019.

Pierwsze egzemplarze odświeżonej Mazdy MX-5 trafią do salonów już w przyszłym miesiącu, a na kolejne będzie można składać zamówienia od listopada. 

Mazda MX-5 2019
Prezentuje się świetnie w każdej sytuacji.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: