fbpx
Odpala się!
NEWS

McLaren F1 jak nowy i w pełni oryginalny!

McLaren F1 GTR R25

Teraz możecie sprawdzić, czy Wasz McLaren F1 jest w 100% autentyczny! McLaren Automotive uruchomił program weryfikujący oryginalność i odnawiający wszystkie wyprodukowane egzemplarze w latach 1993-1998. Pierwszą certyfikowaną F1 został GTR „R25” –  ostatni egzemplarz, który ścigał się podczas legendarnego 24-godzinnego wyścigu na torze w Le Mans.

PEWNY MCLAREN F1!


Nieźle można się wkurzyć, kiedy kupujesz auto za kilka lub kilkanaście milionów złotych, dolarów czy innych euro i okazuje się, że samochód jest podróbką lub nie jest do końca taki, jak miał być. Znacie to uczucie, co? No właśnie ja też nie, ale musi być to strasznie bolące… Na poradzenie sobie z tym problemem wpadł McLaren w przypadku swojego modelu F1.

McLaren F1 GTR R25
McLaren F1 GTR R25.

McLaren F1 był wyprodukowany w ilości 106 sztuk w latach 1993-1998 i z całą pewnością jest to wyjątkowy samochód. A skoro jest taki unikalny, to warto, żeby przyszłe pokolenia mogły go podziwiać w pełnej krasie i w 100% oryginalnego. Tak oto powstał pomysł, aby McLaren F1 został poddany oficjalnej certyfikacji. A pierwsza na linię ognia poszła wersja „R25” GTR Longtail z 1997 roku w malowaniu Gulf, która również została odnowiona.

McLaren F1 GTR R25
Wyścigowa bestia wygląda, jak nowa.

Serwis odnowienia i certyfikacji McLaren Special Operations (MSO) ma za zadanie zapewnić obecnego i możliwego przyszłego właściciela o pochodzeniu, oryginalności, żywotności, historii na drodze lub torze oraz stanu, jaki prezentuje jego McLaren F1 oraz przywrócenie mu jego pierwotnego blasku i iskry. Wszystko poprzez dokładne archiwa znajdujące się głęboko w otchłaniach magazynów w Woking oraz leżakujące ponad 21 lat części.

McLaren F1 GTR R25
Pierwszy certyfikowany McLaren F1.

Jednak certyfikat wiarygodności i odnowienie to nie wszystko! Dodatkowo, do swojego pewnego i odrestaurowanego McLarena F1 dostaniecie… książkę dokumentującą historię danego egzemplarza. Czy nie zachęca Was to do kupienia jakiegoś egzemplarza F1? Kusząca propozycja.

McLaren F1 GTR R25
Najbardziej przemawia do mnie ta książka…

Jak wspominałem, na pierwszy ogień poszedł McLaren F1 „R25” GTR Longtail w malowaniu Gulf. Wszystkie części, jakie do niego włożyli, pochodzą z czasów, gdy dzielnie walczył na torze w Le Mans, czyli sprzed czerwca 1997 roku i w 100% odpowiadają specyfikacji ówczesnego F1 GTR. Jego historia odnowienia i certyfikacji trwała 18 miesięcy. Wszystko rozpoczęło się, gdy został kupiony w 2016 roku przez nowego właściciela i dostarczony do MSO w Woking. Trzeba przyznać, że praca, jaką tam wykonali, robi ogromne wrażenie…

McLaren F1 GTR R25
Wsiadamy i jedziemy?

DLA KAŻDEGO… KTO GO MA…


Z możliwości sprawdzenia autentyczności i przywrócenia blasku swojemu egzemplarzowi może skorzystać każdy! Oczywiście każdy, u kogo w garażu stoi McLaren F1. Po sprawdzeniu otrzymacie certyfikat potwierdzający oryginalność, który wystawić może tylko McLaren Automotive.

Więc kto już szykuje swojego na sprawdzenie autentyczności i odrestaurowanie, co?

McLaren F1 GTR R25
Ostatni przedstawiciel McLarena F1 w Le Mans (w wyścigu nie-klasyków).

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: