fbpx
Odpala się!
NEWS

Nissan GT-R50 podróżuje po świecie!

Nissan GT-R50

Nissan GT-R50 by Italdesign kontynuuje swoją podróż po świecie. Tym razem odwiedzi Stany Zjednoczone podczas Rolex Monterey Motorsports Reunion na torze Laguna Seca. Co więcej, Nissan, będzie pierwszą japońską marką wyróżnioną w tym wydarzeniu, w 44-letniej historii RMMR.

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO…


…Do Japonii, bo tam po wszystkim wróci Nissan GT-R50. Jednak najpierw czeka go przystanek właśnie podczas Rolex Monterey Motorsports Reunion na torze Laguna Seca. Wcześniej ten wyjątkowy samochód odwiedził Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii, gdzie miał swoją premierę oraz tor Spa-Francorchamps w Belgii podczas parady przed 24-godzinnym wyścigiem. Po tym wszystkim Nissan GT-R50 wróci do swojego domu w kraju wschodzącego słońca. 

Nissan GT-R50 by Italdesign
Co za spojrzenie…

Jednak najpierw występ podczas RMMR w Ameryce Północnej! Trochę atrakcji dla tego wyjątkowego Nissana zaplanowano. Najciekawszą z pewnością będzie okrążenie na torze Laguna Seca. Poza tym Nissan GT-R50 będzie prężył się na przedzie karawany samochodów wyścigowych z toru przez ulice Monterey i Carmel w Kalifornii na spotkanie w Quail Lodge z Alfonso Albiasem, szefem globalnego projektu Nissana

Nissan GT-R50 by Italdesign
Nissan GT-R50 by Italdesign.

PO RAZ PIERWSZY NA DWIE ROCZNICE!


Nissan GT-R50 to pierwsza w historii współpraca japońskiego producenta z Italdesign. I to nie byle jaka! Samochód upamiętnia dwie 50. rocznice powstania – GT-R w 2019 oraz Italdesign w 2018 roku. Ten samochód może stać się wersją limitowaną GT-R, jeśli… będzie wystarczająca ilość chętnych na niego. Italdesign chce wyprodukować nie więcej, niż 50 sztuk GT-R50 i każdy byłby dostosowany indywidualnie do każdego klienta. Cena, jak to za tego typu auta… Szacowana jest na poziomie 1,2 miliona dolarów. Całe szczęście, że nie symboliczne 50 milionów

Nissan GT-R50 by Italdesign
Wzbudza zainteresowanie, gdziekolwiek się pojawi.

NISSAN GT-R50 – CO WŁAŚCIWIE W NIM JEST?


Wszystko zaczęło się od GT-R NISMO, który został kompletnie przedefiniowany przez Italdesign. Firma w japońską inżynierię tchnęła europejskiego ducha stylistyki. I trzeba przyznać, że wyszło to całkiem nieźle. Widać w nim włoski styl projektowania samochodów. W końcu Italdesign zaprojektowała takie auta, jak Alfa Romeo Brera, Lamborghini Gallardo, Lancię Delta i wiele innych modeli. Sprawia wrażenie bardzo ekskluzywnego, nawet, jak nie jest się świadomym, że jest to jedyny egzemplarz na świecie – póki co. Dodać do tego wyglądu połączenie czarnego oraz złotego koloru i mamy mieszankę, od której ciężko odwrócić wzrok.

Z każdej strony wygląda dobrze.

Pod maską też nie jest zwyczajnie. Jeśli już sama wersja NISMO była szalona, to Nissan GT-R50 powinien być zamknięty w najpilniej strzeżonym szpitalu psychiatrycznym! Z 3.8-litrowego V6 z twin-turbo z NISMO, Italdesign wyciągnęło 720 koni mechanicznych i 780 Nm momentu obrotowego! Do tego kompletnie zmienione zawieszenie przez Bilstein oraz zmodyfikowany układ hamulcowy Brembo, które mają okiełznać tego potwora. To już nie Godzilla… Teraz jest to Godzilla, która połknęła Gwiazdę Śmierci i przejęła jej moc.

Nissan GT-R50 by Italdesign
Serce potwora…

Rolex Monterey Motorsports Reunion na torze Laguna Seca rozpocznie się 23 sierpnia i potrwa do 26 sierpnia. 

Nissan GT-R50 by Italdesign
Nissan GT-R50 by Italdesign.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: