fbpx
Odpala się!
NEWS

Nowe Renault Clio – czy powtórzy sukces?

Renault Clio 2019

Jest z nami od 1990 roku i w tym czasie sprzedano ich około 15 milionów sztuk. Mowa o mniejszym miejskim hatchbacku z Francji, czyli Renault Clio, które doczekało się właśnie swojej 5 generacji. Czy nowy model odniesie podobny sukces jak swoi poprzednicy? Prawdopodobnie tak. W końcu to Clio, które w miejskiej dżungli spotkać można tak często, jak Amerykanina z nadwagą. Jednak czy nowe Renault Clio jest samochodem, który zasługuje na ten sukces?

Nie oszukujmy się – zasługuje. Można Renault lubić lub nie, ale Clio zawsze było modelem udanym – w końcu dwa razy zdobyło tytuł Car of the Year (1991 i 2006) i jeśli ten podtrzyma passę swoich poprzedników, to jest skazany na sukces.

Renault Clio 2019
Clio w swoim naturalnym środowisku.

TO JAK TE RENAULT CLIO WYGLĄDA?

Renault Clio zyska nową stylistykę. Nie zabraknie nowych świateł w kształcie litery C, charakterystycznych dla nowych Renault, większego grilla, wlotów powietrza i przetłoczeń na masce. Na szczęście nie skrzywdzili go tylnymi światłami w stylu Megane. Chociaż widać, że nieco z nich czerpią. Na szczęście nie pociągnęli ich do środka bagażnika i tył wygląda naprawdę dobrze.

Renault Clio 2019
Na szczęście nie popełnili tego błędu ze światłami, jak w Megane.

Nawet lepiej niż dobrze. Sprawia wrażenie muskularnego auta. Ogólnie nowa stylistyka Renault Clio nadała mu nieco agresji, ale też elegancji. Nowe Clio jest nieco krótsze (o całe 17 mm) i obniżone (o 30 mm) to względem swojego poprzednika. Trzeba przyznać, że projektanci wykonali kawał dobrej roboty. Jednak nie to mnie najbardziej zachwyciło w nowym Renault Clio.

Renault Clio 2019
Renault Clio 2019.

AŻ NIE CHCE SIĘ WYSIADAĆ!

Wnętrze – to właśnie ono sprawia, że z takim entuzjazmem podchodzę do nowego modelu najpopularniejszego Renault w historii. Właśnie czegoś takiego mi brakowało w poprzednich wersjach. Były one nudne, bez polotu i nieprzemyślane. Tu jest inaczej. Widać, że mocno postawiono na przemodelowanie i stworzenie wnętrza, które będzie sprawiało, że ciężko będzie z niego wyjść. Wszystko wygląda nowocześnie i z klasą. Na samym środku deski, mamy wielki, 9,3-calowy dotykowy wyświetlacz, który zapewnia dostęp do wszystkiego, czego potrzebuje kierowca. No dobra, może nie wszystko, ale możemy zarządzać nawigacją i multimediami. Ładna kierownica idealnie komponuje się nowymi cyfrowymi zegarami.

Renault Clio 2019 wnętrze
Środek nowego Clio wygląda świetnie!

Jednak najbardziej podoba mi połączenie dwóch kolorów na desce rozdzielczej. Jasnego i ciemnego. Sprawia to, że wnętrze nowego Renault Clio nie wieje nudą, jak dwudziesto-któryśtam-tysięczny odcinek “Mody na Sukces”. Dodatkwo takie połączenie i falisty kształt, sprawiają wrażenie większej przestrzenności w tym francuskim hatchbacku.

Renault Clio 2019 wnętrze
Ciężko będzie rozstać się z tym wnętrzem.

CO POD MASKĄ?

Może i demonem prędkości nowe Renault Clio nie będzie, ale też nie takie jest jego przeznaczenie. Na premierę dostaniemy silniki o pojemności od 1 litra do 1.3 w benzynie i 1.5-litrowego diesla. Za jakiś czas pewnie pojawi się wersja elektryczna i to, co nieco zaostrzy charakter Clio – wersja RS (prawdopodobnie w 2020 roku). Wtedy nie będzie to już grzeczny i ułożony samochód. Ale takie chyba lubimy najbardziej, prawda?

Renault Clio 2019
Nowe Clio zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: