fbpx
Odpala się!
NEWS

Opel Insignia z nowym silnikiem – 1.6 Turbo w benzynie!

Opel Insignia Sports Tourer

Flagowa limuzyna z Rüsselsheim am Main wzbogaci się o kolejną opcję napędową. Opel Insignia, do swojego już i tak bogatego portfolio, otrzyma nowy silnik – benzynowe 1.6 turbo z bezpośrednim wtryskiem, który ma być dostępny w 3 wersjach samochodu.

JESZCZE WIĘCEJ OPCJI!


155 tysięcy zamówień na Opla Inisgnię nie jest przeszkodą dla producenta, przed wprowadzeniem nowej jednostki do gamy silników ich flagowca. Tym razem otrzymamy do wyboru benzynowe 1.6 turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz manualną i automatyczną 6-biegową skrzynią. Nowa jednostka będzie dostępna w wersjach Grand Sport, Sports Tourer oraz Country Tourer

Opel Insignia Sports Tourer
Opel Insignia Sports Tourer

1.6 DIRECT INJECTION TURBO – Z CZYM TO SIĘ JE?


Opel Insignia z nowym silnikiem będzie oferował 200 koni mechanicznych przy 5500 obrotach na minutę i rozwinie 280 Nm momentu obrotowego od 1650 do 4500 obr/min. Pozwoli on maksymalnie rozpędzić Insignię do 235 km/h, a pierwsza setka stuknie po 7,7 sekundy. Dotyczy to zarówno wersji z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. 

OPEL INSIGNIA – WIĘCEJ EKOLOGII


Wiadomo, w dzisiejszych czasach wszyscy wariują na punkcie ekologii, i nie inaczej jest w przypadku samochodów. Co oczywiście jest dobrym zabiegiem (czasem są wyjątki – silniki V8, V10 i V12), w końcu mamy tylko jedną Ziemię. Dlatego, aby maksymalnie ograniczyć emisję cząstek stałych, nowe 1.6 turbo, które otrzyma Insignia będzie wyposażone w filtr GPF, który ma utleniać cząstki gromadzone w filtrze. Opel Insignia 1.6 Direct Injection Turbo spełnia dzięki temu surowa emisję spalin Euro 6d-TEMP.

Opel Insignia Country Tourer

COŚ JESZCZE NOWEGO?


Opel Insignia od zawsze był bogato wyposażony i nie ma co się spodziewać fajerwerków, jeśli chodzi o jakieś nowości w wyposażeniu. Z nową wersją 1.6 Direct Injection Turbo, wejdzie jedynie nowa generacja systemów multimedialnych, w tym Navi Pro. Mają być nie tylko bardziej intuicyjne w użyciu, ale i bardziej funkcjonalne i stylowe.

Nowy Opel Insignia 1.6 Direct Injection Turbo z manualem w wersji Grand Sport,  w Niemczech będzi kosztował od 35 195 euro.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: