fbpx
Odpala się!
NEWS

Peugeot e-Legend Concept – klasyka w futurystycznym stylu!

Czy można połączyć przyszłościowy autonomiczny samochód z wyglądem, który nie wywołuje smutku i chęci sięgnięcia po coś ostrego i odwiedzenia projektantów? Peugeot e-Legend Concept udowadnia, że w sumie się da. Jest jednak dla mnie jedno ale…

Zacznijmy jednak od przyjemniejszych spraw. Do tej pory, widzieliśmy projekty samochodów przyszłości, które przypominały raczej statki kosmiczne z odległej galaktyki. I muszę przyznać, że nie było to zbyt pokrzepiające, jeśli chodzi o przyszłość motoryzacji. Kto z nas nie kocha klasycznego wyglądu samochodów, jakie mamy teraz? Na szczęście nie wszyscy idą w tak skrajny futuryzm. Jednym z takich producentów jest Peugeot i jego model e-Legend Concept, który wygląda jak… normalny samochód. I to całkiem ładny samochód, który ma być równowagą między kultowym wyglądem a przyszłością motoryzacji.

Peugeot e-Legend Concept
Klasyczny styl w futurystycznym wydaniu!

KLASYCZNY STYL, NOWOCZESNE WYDANIE!


Peugeot e-Legend Concept swoje futurystyczne DNA pomieszał z klasycznym Peugeotem 504 Coupe, co widać już na pierwszy rzut oka. Mimo tego, że jest to Coupe, to sprawia wrażenie bardzo eleganckiego z lekkim dodatkiem amerykańskiego stylu. Widzę go jako eleganckiego biznesmena w garniturze, który po pracy lubi odwiedzać siłownię. Jego ogromnym plusem jest ta… normalność w wyglądzie. Normalność, która dodatkowo wygląda bardzo dobrze. Widać w nim też elementy nowej 508. Szczególnie w światłach przednich i tylnych, jak i kształcie przedniego zderzaka. To dobrze – w końcu 508 jest genialnie wyglądającym samochodem.

Peugeot e-Legend Concept
e-Legend Concept ze swoim wzorem.

Jednak nie ze wszystkim jest tak dobrze. Na e-Legend Concept dobrze patrzy się z zewnątrz, jednak jak się wsiądzie, to już nie jest tak kolorowo. Widać, że tu również Peugeot szukał połączenia klasycznego stylu z futuryzmem. Niestety, tu nie sprawdziła się taka mieszanka. Połączenie drewna i (chyba) welurowych foteli z nowoczesnymi kształtami i czarnymi elementami oraz ekranami, jak dla mnie zupełnie nie współgra.

Peugeot e-Legend Concept
Wnętrze mnie nie kupuje…

100% ELEKTRYCZNOŚCI


Napęd, jak to napęd w samochodach przyszłości – króluje prąd! Do Peugeota e-Legend Concept wrzucono 100kWh baterie sprawiające, że silnik generuje 800 Nm momentu obrotowego oraz, jak twierdzi Peugeot, 462 konie mechaniczne i napęd na wszystkie koła. Ma to zagwarantować przyspieszanie od 0 do 100 km/h poniżej 4 sekund i maksymalnie rozpędzi się do 220 km/h. Jego zasięg ma być na poziomie 600 kilometrów, z czego 500 kilometrów można pokonać po szybkim, 25-minutowym ładowaniu, które ma być indukcyjne.

Peugeot e-Legend Concept
Takie samochody w przyszłości mógłbym oglądać.

CZY E-LEGEND CONCEPT POWSTANIE?


Jakie są szanse na powstanie Peugeota e-Legend Concept? Takie jak z każdym projektem tego typu. Bliskie zeru. A szkoda, ponieważ sam projekt prezentuje się naprawdę świetnie (oprócz tego wnętrza) i z chęcią bym go zobaczył w przyszłości na drogach. Dodawałby trochę klasycznego piękną motoryzacji na tle wszystkich kosmicznych projektów.

Peugeot e-Legend Concept
Peugeot e-Legend Concept.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: