fbpx
Odpala się!
NEWS

Porsche Taycan – Stuttgart włącza się do elektrowyścigu!

Porsche Taycan

Elektryczne samochody są przyszłością, czy nam się to podoba, czy nie. Producenci coraz poważniej podchodzą do tego tematu, a dowodem na to jest Porsche Taycan – pierwszy, całkowicie elektryczny samochód od producenta ze Stuttgartu, którego początek produkcji, nie jest takim odległym terminem.

PRZYSZŁOŚĆ TO ELEKTRYCZNOŚĆ…


Nieważne, jak wszyscy bardzo kochamy silniki spalinowe i dźwięk V8, V12, itp. Elektryczność jest przyszłością, która obrała kurs na rynek motoryzacyjny i nieubłaganie pędzi w jego stronę. Co prawda daje ona potężne możliwości w rozwoju oraz jest przyjazna dla środowiska. Chociaż czy na pewno? W końcu silniki elektryczne muszą być gdzieś wyprodukowane, a Greenpeace za fabrykami też nie przepada. Jednak nie to jest teraz ważne, a to, co szykują w tych fabrykach w Stuttgartcie – Porsche Taycan

Porsche Taycan
Elektryczny reprezentant Porsche.

Pierwszy, całkowicie elektryczny samochód od Porsche ma być wyposażony w dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi (mądrze i zaawansowanie to brzmi), co łącznie będzie generowało moc 600 koni mechanicznych. Taka mieszanka ma sprawić, że Taycan do pierwszej setki rozpędzi się w niebywale 3,5 sekundy! Co więcej, od 0 do 200 km/h ma przyspieszać poniżej 12 sekund. Porsche chwali się, że te wyniki idą w parze z niesłabnącym poziomem mocy, co jest niespotykane w dotychczasowych samochodach elektrycznych. Znaczy to tyle, że podczas ciągłego dynamicznego ruszania, auto nie straci swojej wydajności i pozwoli na pokonanie 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę możliwości, jakie ma gwarantować Porsche Taycan.

Porsche Taycan
600 koni z dwóch silników elektrycznych i 500 kilometrów zasięgu to całkiem dobre połączenie!

IMIĘ MA ZNACZENIE


Imiona, nadawane dzieciom Porsche nie są pozbawione znaczenia. Podobnie jest w przypadku Porsche Taycan, wcześniej nazwanego “Mission E”. W wolnym tłumaczeniu, taycan oznacza żywiołowego, młodego konia i nawiązuje do herbu producenta, co potwierdza Olivier Blume, prezes zarządu Porsche AG.

Nasz nowy elektryczny samochód sportowy jest mocny i pewny. To auto, którym można systematycznie pokonywać długie dystanse – i ucieleśnienie wolności.

Porsche Taycan
Porsche nie ma zamiaru odstawać od reszty.

PORSCHE TAYCAN CORAZ BLIŻEJ!


Elektryczne Porsche Taycan do seryjnej produkcji ma trafić już w 2019 roku, a więc to już za rogiem! Co więcej, do 2022 roku, Porsche planuje włożyć aż 6 mld euro w elektromobilność! To dwa razy tyle, ile planowali zainwestować początkowo. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone na rozwój wariantów i odmian Taycana, a reszta w elektryfikację i hybrydyzację aktualnej gamy, rozbudowę zakładów produkcyjnych oraz na rozwój nowych rozwiązań i infrastruktury ładowania i inteligentnej mobilności.

Widać, że Porsche bardzo poważnie stawia na elektryczność i nie zamierza odpuszczać innym, jak chociażby Audi z ich PB 18 e-tron.

Wizja przyszłości widoczna również w środku.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: