fbpx
Odpala się!
NEWS

Skoda Karoq Scout – kolejny w terenowej rodzinie Skody

Skoda Karoq Scout

Uterenowione wersje Scout od czeskiego producenta pojawiają się w produkcji już od ponad 10 lat. Pierwsza była Octavia, a teraz przyszedł czas na kolejny model w terenowej rodzinie – Skoda Karoq Scout. Będzie to najbardziej przystosowana wersja crossovera Skody do jazdy po bezdrożach. Czy dzięki swojemu wyposażeniu, da sobie radę w takich warunkach?

CZY ABY NA PEWNO TERENÓWKA?


Już na pierwszy rzut oka Skoda Karoq Scout wygląda solidniej niż zwykła wersja. Crossover zawdzięcza to czarnym nakładkom na nadkola i progi, zderzakom ze srebrnymi akcentami oraz osiemnastocalowym felgom w standardzie. Całość bardzo dobrze uzupełniają ciemne szyby i ciemny zielony kolor, który nadaje takiego terenowego wizerunku. Jednak tylko wizerunku…

Skoda Karoq Scout
Mimo wszystko, to dalej crossover.

SKODA KAROQ SCOUT – CO W NIEJ SIEDZI?


Wiadomo, nie jest to samochód terenowy, więc na pustynię lub na tereny bagienne bym się nim nie zapuszczał. Jednak w mniej ekstremalnych warunkach, jak zimą czy na lekko błotnistych bezdrożach, Skoda Karoq Scout powinna dać sobie radę całkiem nieźle. Pomagać ma w tym napęd 4×4, który jest standardowo, w każdej wersji silnikowej. A tych do wyboru będziemy mieli 3. Benzynowe 1.5 TSI o mocy 150 koni z siedmiostopniową automatem DSG oraz dwa wysokoprężne. Oba to te same silniki o pojemności 2.0, jednak jeden to wariant z mniejszą mocą – 150 koni i manualna lub automatyczna skrzynia biegów, a drugi mocniejszy – 190 koni dostępny tylko z automatem. Takim samym jak w przypadku benzyniaka. 

Skoda Karoq Scout
Ale dobrze wyglądający crossover.

JAK W NIEJ SIEDZIMY?


W środku też nieco zmian doświadczymy. Czarno-brązowa tapicerka, z emblematami Scout na fotelach, prezentuje się całkiem dobrze. Do tego wirtualne zegary, które można skonfigurować do własnych potrzeb ambientowe oświetlenie LED i nakładki na pedały w standardzie. 

Skoda Karoq Scout wnętrze
W środku też daje radę.

Premierowa Skoda Karoq Scout ma zostać pokazana podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu i bliżej tej daty poznamy więcej szczegółów nowej, uterenowionej wersji crossovera Skody. Prawdopodobnie bliżej tej imprezy poznamy też ceny poszczególnych wariantów silnikowych.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: