fbpx
Odpala się!
NEWS

Skoda Karoq Scout – kolejny w terenowej rodzinie Skody

Skoda Karoq Scout

Uterenowione wersje Scout od czeskiego producenta pojawiają się w produkcji już od ponad 10 lat. Pierwsza była Octavia, a teraz przyszedł czas na kolejny model w terenowej rodzinie – Skoda Karoq Scout. Będzie to najbardziej przystosowana wersja crossovera Skody do jazdy po bezdrożach. Czy dzięki swojemu wyposażeniu, da sobie radę w takich warunkach?

CZY ABY NA PEWNO TERENÓWKA?


Już na pierwszy rzut oka Skoda Karoq Scout wygląda solidniej niż zwykła wersja. Crossover zawdzięcza to czarnym nakładkom na nadkola i progi, zderzakom ze srebrnymi akcentami oraz osiemnastocalowym felgom w standardzie. Całość bardzo dobrze uzupełniają ciemne szyby i ciemny zielony kolor, który nadaje takiego terenowego wizerunku. Jednak tylko wizerunku…

Skoda Karoq Scout
Mimo wszystko, to dalej crossover.

SKODA KAROQ SCOUT – CO W NIEJ SIEDZI?


Wiadomo, nie jest to samochód terenowy, więc na pustynię lub na tereny bagienne bym się nim nie zapuszczał. Jednak w mniej ekstremalnych warunkach, jak zimą czy na lekko błotnistych bezdrożach, Skoda Karoq Scout powinna dać sobie radę całkiem nieźle. Pomagać ma w tym napęd 4×4, który jest standardowo, w każdej wersji silnikowej. A tych do wyboru będziemy mieli 3. Benzynowe 1.5 TSI o mocy 150 koni z siedmiostopniową automatem DSG oraz dwa wysokoprężne. Oba to te same silniki o pojemności 2.0, jednak jeden to wariant z mniejszą mocą – 150 koni i manualna lub automatyczna skrzynia biegów, a drugi mocniejszy – 190 koni dostępny tylko z automatem. Takim samym jak w przypadku benzyniaka. 

Skoda Karoq Scout
Ale dobrze wyglądający crossover.

JAK W NIEJ SIEDZIMY?


W środku też nieco zmian doświadczymy. Czarno-brązowa tapicerka, z emblematami Scout na fotelach, prezentuje się całkiem dobrze. Do tego wirtualne zegary, które można skonfigurować do własnych potrzeb ambientowe oświetlenie LED i nakładki na pedały w standardzie. 

Skoda Karoq Scout wnętrze
W środku też daje radę.

Premierowa Skoda Karoq Scout ma zostać pokazana podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu i bliżej tej daty poznamy więcej szczegółów nowej, uterenowionej wersji crossovera Skody. Prawdopodobnie bliżej tej imprezy poznamy też ceny poszczególnych wariantów silnikowych.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: