fbpx
Odpala się!
NEWS

Skoda Kodiaq RS – Sportowy SUV coraz bliżej…

Skoda Kodiaq RS

Hot hatche to codzienność. Niczym nadzwyczajnym jest spotkanie szybkiego, sportowego hatchbacka na drodze. Nieco inaczej jest z SUV-ami. Jak często widujecie Audi SQ7 czy BMW X6 M-Power? Ich cena też raczej nie jest niska. Teraz naprzeciw wychodzą Czesi i ich Skoda Kodiaq RS!

SKODA KODIAQ RS – SPORTOWY CHARAKTER W SUV-IE!


Skoda Kodiaq RS to pierwszy czeski SUV z tym sportowym emblematem, zdobiącym Skody od 2000 roku. Wiadomo, nie będzie konkurował z Audi czy BMW, ale będzie budżetową alternatywą i wypełni lukę na rynku.

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS.

Mocy nowemu Kodiaqowi będzie dostarczał 2-litrowy TDI biturbo o mocy 239 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego. Miłośnicy bezołowiowej muszą obejść się smakiem, ponieważ na chwilę obecną, tylko diesel jest w planach Skody. Ale za to jaki! Będzie to najmocniejszy TDI w całej ofercie i dostępny wyłącznie w tym modelu. Skoda Kodiaq RS zapewni podróż 7 osobom nawet na bezdrożach – będzie z napędem 4×4.

Po zdjęciach za dużo nie zobaczymy, ale widzimy najważniejsze – emblemat RS. Muszę przyznać, że z chęcią dowiem się o niej więcej. W sumie już niedługo będziemy mieli do tego okazję, ponieważ premiera tego Kodiaqa przewidziana jest podczas październikowego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Skoda Kodiaq RS
Widać emblemat RS… to już coś.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: