fbpx
Odpala się!
NEWS

Skoda Vision RS – przyszłość według Czechów!

Skoda Vision RS

Salon Motoryzacyjny w Paryżu pokazał, że motoryzacja w przyszłości nie jest skazana na wygląd rodem z filmów science-fiction. Udowodnił to Peugeot z modelem e-Legend, ale także udowodniła to Skoda Vision RS, która rozkochała mnie w sobie jeszcze bardziej, niż futurystyczne lwiątko.

Skoda Vision RS ma również być ukłonem w stronę klasycznej motoryzacji, podobnie jak francuski Peugeot e-Legend. Nie znokautuje nas kosmicznym wyglądem i bez problemu dostrzeżemy w niej klasyczny samochód. Co więcej, czeski hatchback przyszłości nie jest… elektryczny! W swoim wnętrzu, oprócz silników elektrycznych, ma ukryte spalinowe serce TSI o mocy 150 koni mechanicznych. Łącznie zapewnia 245 koni i przyspieszenie do 100 km/h w 7,1 sekundy i maksymalnie pojedzie 210 km/h. Nie prezentuje się to aż tak źle.

Skoda Vision RS
Skoda Vision RS.

VISION RS – BARDZO DOBRA WIZJA!


Skoda Vision RS na silniku elektrycznym pozwala na przejechanie 70 kilometrów, a w pełni naładowana będzie po 2,5 godzinie i można ją ładować ze zwykłego gniazdka. Ewentualnie, energię odzyskuje podczas hamowania.

Skoda Vision RS
I można zrobić przyszłościowe wnętrze w dobrym stylu! Wystarczy chcieć!

Wygląd nowej przyszłościowej Skody nawiązuje do emblematu, który od 2000 roku jest umieszczany na sportowych wersjach czeskiego producenta. I właśnie takie jest główne zadanie tego projektu. Pokazanie, jaki kierunek obrała Skoda, jeśli chodzi o sportowe samochody w przyszłości. Stawiają na połączenie funkcjonalności ze sportowym charakterem – czyli hot-hatche. Nie ukrywam, że taki kierunek bardzo mi się podoba, bo sam jestem zakochany właśnie w hot-hatchach.

NOWY MODEL JESZCZE W TYM ROKU!


Jeśli chodzi o tą przyszłość Skody, to już możemy zobaczyć pierwszy krok. W zasadzie drugi, pierwszym był Vision RS. Czesi ujawnili sylwetkę nowego modelu, który będzie kompaktowym hatchbackiem i nie trudno nie zauważyć, że jest podobny do… Vision RS. Nowy model ma zagościć w portfolio jeszcze przed końcem 2018 roku.

Nowa Skoda
Od razu widać nawiązania do Vision RS.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: