fbpx
Odpala się!
NEWS

Volkswagen Grand California – kamper pełną parą!

Volkswagen Grand California

Caravaning jest z pewnością ciekawą opcją dla osób kochających podróżowanie i lubiących codziennie być w innym miejscu. Czy może być w podróży coś lepszego, jak codziennie o poranku mieć inny widok za oknem? Do tego potrzebny jest jeszcze porządny kamper. Naprzeciw wychodzi właśnie legendarny już Volkswagen Grand California, który dziś ma swoją premierę w Düsseldorfie.

W DROGĘ!


Podróż VW California zaczęła się w 1988 roku, kiedy po raz pierwszy wyjechała z fabryki. Bazowała wtedy na modelu Bulli. Aktualne modele są robione na podstawie T6, a premierowy Volkswagen Grand California jest przygotowana na platformie Craftera. Czyli na brak miejsca raczej nie będzie można narzekać. Jednak czym on się różni od klasycznego VW California…?Volkswagen Grand California

VOLKSWAGEN GRAND CALIFORNIA – KAMPER NA WYPASIE!


…Przede wszystkim tym, że ma w pełni funkcjonalną łazienkę! Oprócz oczywistej sypialni, w tym 6-metrowym kolosie będziemy mieli możliwość wstawienia piętrowego łóżka dla dzieci. Nie zabraknie w nim również oświetlenia zewnętrznego nad przesuwanymi drzwiami oraz w przyłącze do zewnętrznego prysznica z regulowaną temperatura wody. Z fajnych rzeczy, ma jeszcze panoramiczny dach oraz otwierane z tyłu i z boku okna, które wyposażone są standardowo w żaluzje i moskitiery. Więc te wkurzające, krwiopijcze stworzenia nam nie grożą, jak będziemy odizolowywać się od cywilizacji. 

Volkswagen Grand California
Łazienka na wypasie!

Jednak sam Volkswagen Grand California jest bardzo ucywilizowany i nie brakuje mu wyposażenia, które poprawi nasz komfort, niezależnie od tego, na jakim zadupiu będziemy. Oprócz samej łazienki, Grand California jest wyposażona w kuchnię z 70-litrową lodówką z komorą mrożącą, kuchenkę gazową z dwoma palnikami, zlewozmywak oraz szuflady, półki i schowki.

Volkswagen Grand California
Miejsca w nim nie zabraknie.

LISTA OPCJI BĘDZIE DŁUGA…


Oczywiście Volkswagen Grand California będzie miał też długą listę opcji dodatkowych. Oprócz piętrowego łóżka, o którym wspominałem wcześniej, będzie możliwość zamówienia kampera z klimatyzacją dachową z tyłu, markiza, bagażnik na rowery, stół kempingowy z krzesłami. Dodatkowo na dachu będzie możliwość zamontowania paneli słonecznych oraz anteny satelitarnej i routera. Jeśli nie aż tak bardzo chcemy odcinać się od cywilizacji.

Volkswagen Grand California
Idealny do podróży…

Udogodnień dla kierowcy też będzie sporo, to na pewno. Volkswagen Grand California będzie miał funkcję zaciemniania kabiny oraz kupę systemów asystujących i multimedialnych z nowego Craftera. Nie zabraknie w nim systemu monitorowania odległości i awaryjnego hamowania, utrzymania kampera na pasie ruchu, monitorowania martwego pola w lusterkach, systemu ostrzegającego o ruchu z tyłu samochodu, asystenta parkowania z kamerą cofania oraz tempomatu i systemu ochrony bocznej. Jeśli chodzi o multimedia, to nowością jest możliwość sterowania muzyką w części mieszkalnej za pomocą bluetooth. Teraz w każdym momencie będzie mogła nam towarzyszyć ulubiona ścieżka dźwiękowa z naszego smartfona, laptopa lub tabletu.

Volkswagen Grand California
Wygoda przede wszystkim.

KIEDY RUSZMY?


Volkswagen Grand California swoją premierę ma dziś (09.08.2018) podczas targów Caravan Salon w Düsseldorfie. Pierwsze modele mają być dostępne w salonach już na początku 2019 roku. Więcej szczegółów o nowym kampera VW będzie przekazanych właśnie podczas targów.

Volkswagen Grand California
Volkswagen Grand California.

Komentarze

TESTY SAMOCHODÓW
VolvoXC60 B5 R-design
Renault Clio
Renault Megane GT Line

Odwiedź Wysokie Obroty: